FORGOT YOUR DETAILS?

Muay Thai

Tajski sport walki oraz sztuka walki kładąca nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą.

Przyjmuje się, że muay thai wywodzi się z Tajlandii, jednakże brak historycznych źródeł potwierdzających jednoznacznie i ostatecznie to założenie. Pomimo tego, iż większość krajów z tamtego regionu przypisuje sobie wynalezienie tej sztuki walki, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie w Tajlandii rozwinął on się najbardziej stając się sportem narodowym.

Dzisiejsze muay thai jest ringowym sportem walki. Jest to styl rozgrywany w stójce (zawodnik leżący na deskach nie uczestniczy w walce).

Cechami wyróżniającymi boks tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami. Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi KO.

W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Podstawą stylu jest niskie kopnięcie w udo (z angielskiego zwane low kick).

 

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

TOP