FORGOT YOUR DETAILS?

Taekwondo

Narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich. Nazwa taekwondo składa się z trzech fonetycznych elementów koreańskiej wymowy (hangul) wywodzących się z trzech znaków chińskich (hancha):

TAE oznaczającego stopę, uderzenie stopą lub system technik wykonywanych nogą ;

KWON oznaczającego pięść, uderzenie pięścią lub system technik wykonywanych pięścią;

DO oznaczającego sztukę, drogę lub metodę wyrażającą osiągnięcie pewnego stanu intuicji w zachowaniu, wynikającej z doświadczenia umysłu i ciała.

Nazwę TAEKWONDO przyjęto 11 kwietnia 1955 r., na spotkaniu większości koreańskich mistrzów sztuk walki, które odbyło się w celu połączenia i skodyfikowania wielu zróżnicowanych stylów (takich jak kwonbop, subak, taekkyeon i tangsudo).

Regulamin zawodów WTF pozwala uderzać w twarz tylko nogą (pięścią można tylko w korpus - dlatego w WTF stosuje się głównie techniki nożne i nie używa się rękawic). Na zawodach organizowanych przez WTF walczy się z pełnym kontaktem.

Taekwondo jest więc sztuką walki za pomocą nóg i rąk, jest też dyscypliną sportową angażującą całe ciało z użyciem obu rąk i obu nóg w ćwiczeniu technik samoobrony oraz walki sportowej, ukierunkowanych również na poprawę kondycji.

Stopnie szkoleniowe w TAEKWONDO dzielą się na:

  • uczniowskie
  • mistrzowskie

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

TOP